Pilisi kirándulásunk kiindulópontja:
Két-bükkfa-nyereg . Itt "bukik át" a Dobogókőre vezető út Szentendre felőli oldalról Pilisszentlélek felé és folytatódik Esztergom irányába. Rövid kényelmes túrára készültünk. A kihelyezett táblák segítségével útvonalat választottunk és elindultunk a lezárt műúton Pilistető felé.
Az út kényelmes, de fokozatosan emelkedik, közben szokásomhoz híven, minden virágot meg kell örökítenem.
Sziklatöredék
A katonai objektum maradványai
Boldog Özséb kilátó
A 756 méter magas Pilis-tetőn lévő kilátót
2014-ben adták át .
A "több mint 17 méter magas építmény Boldog Özsébről kapta nevét, aki a 13. században a térségben élő remetéket összegyűjtve alapította meg az egyetlen magyar férfi szerzetesrendet, a pálosok rendjét." " A kilátó egy itt álló geodéziai torony (földmérési célokat szolgáló építmény) átépítésével jött létre" "A torony körül új, fából készült lépcsősor vezet a magasba, a kilátó falát függőleges fatartók alkotják, amelyek egységes homlokzatot képeznek. Ennek köszönhetően a kilátóban felfelé igyekvők előtt fokozatosan „nyílik meg” a Pilis-tető körül elterülő táj: egymás után pillanthatják meg például a Vörösvári-medencét és a Budai-hegységet. A lépcső gerendái acél szerelvényekkel kapcsolódnak a meglévő vasbeton falhoz és a faszerkezethez, a lépcsőfellépőt és a járófelületet csúszásmentesen alakították ki."
A környék látnivalói :
A kilátás csodaszép
Az útonálló
Visszafelé letértünk a Vaskapu-völgyön át a Mária-pad pihenőhöz, majd visszafordultunk a Két-bükkfa-nyereg felé.
Mária-pad pihenő
"A kilátó megközelítése több irányból, de csak gyalogosan, a kijelölt turistautakon lehetséges.
Személyautóval, vagy tömegközlekedéssel érkezve a Két-bükkfa-nyeregtől a Z+, Z, ZΔ turista útvonalon( kb 5km ); míg Pilisszentkereszt, illetve Pilisszántó felől a P, Z, ZΔ turista útvonalon érhetjük el legkönnyebben a kilátót. Mindhárom kiindulási ponton van parkolási lehetőség, illetve távolsági autóbusz megálló."
képeim:
3 megjegyzés:
Nagyon-nagyon szép :)
Koszonom-:)
Koszonom-:)
Megjegyzés küldése